úterý 30. srpna 2016

Prodloužili jsme si víkend ...

... o pondělí ... a krásně jsme si ho užili :-) na chatě rodičů našich kamarádů ... tímto Dane a Denisko moc děkujeme :-)

Vyšlo nám krásné počasí, i přes nedostatek deště v posledních dnech (začalo pršet až z neděle na pondělí a cestou domů nás stihla krásná průtrž), se nám podařilo najít houby alespoň na smaženici, kluci vyudili pstruhy ... móóóc dobří byli :-)

Vyrazili jsme na výlet do nedalekého kláštera Plasy a pak do muzea v Mariánské Týnici. Vřele doporučuji, Mariánská Týnice je krásně opravená, je v ní i Národopisná expozice, která se moc líbila dětem :-) Dokonce jsme prohlídku muzea měli i s živou hudbou ... zrovna zkoušeli v místním koncertním sále :-)Moje srdíčko ale plesalo v Plasích :-) areál kláštěra je opraven jenom částečně, ale jeho návštěva určitě stojí za to ... bohužel jsme až pozdě při prohlídce zjistila, že se dá fotit bez blesku ... rozhodně to nebyla poslední návštěva. Dali jsme s detmi dvě ze tří standardně nabízených prohlídek ... "konvent" a "hodinovou věž s kaplí" ... takže se ještě musíme vrátit :-)Přeji krásný konec prázdnin a pokud s dětmi vstupujete do nového školního roku ... tak hodně štěstí, pevných nervů a pohody :-)

Vaše Ivana

 

Žádné komentáře:

Okomentovat