středa 22. dubna 2015

Nepečený čokoládový cheesecake a výlet na Levý Hradec

Minulý týden mi zkolaboval notebook a jeho záchrana zabrala opravdu hodně času. Takže teď doháním a občas něco nemůžu najít, někdy zase musím něco co už bylo hotové dělat znovu, ale více méně vítězím ☺☺☺

V sobotu přijeli rodiče a společně jsme jeli navštívit mojí 93-letou babičku. Můžu jenom tušit, že z naší návštěvy měla radost, už nás nepoznává, ale smála se a povídala a vypadla spokojená. Když si vzpomenu na všechny výlety, které jsme spolu podnikaly ... byla to paráda. Provedla mě celou Prahou a jejím okolím, jezdily jsme na výlety vlakem, vařily chlebovu polívku, ztracená vejce, ... byly to opravdu krásné chvíle mého dětství. Mám ještě jednu babičku, ta nás ještě zaplaťbánbůh poznává. S tou jsme zase chodily na houby, pamatuji si jak nás děda odvezl embéčkem k lesu, tam si sedl a kouřil a čekal na nás, co přineseme - jahody, borůvky, maliny - pak jsme pekly a nebo houby a byla smaženice. 
To jsem se ale rozepsala ... ☺☺☺

Chtěla jsem Vám ale napsat recept na nepečený cheesecake, který jsem na sobotu připravila.

korpus:
 2 balíčky hnědých Bebe sušenek 
200 g rozpuštěného másla

Sušenky rozválejte válečkem nebo rozmixujte, smíchejte s rozpuštěným máslem, dortovou formu vyložte alobalem a vzniklou směs do ní namačkejte. Potom dejte na chvíli vychladit do lednice.

krém:
 500 g tvarohu
1 smetana na šlehání (neměla jsem a tak jsem nahradila zakysanou)
300 g čokolády ( já používám z Lidlu tu s největším obsahem kakaa )

Nad párou rozpusťte čokoládu a v misce si smíchejte tvaroh se smetanou. Až čokoláda trochu vychladne, smíchejte s tvarohem a uhlaďte na vychlazený korpus. A zase dejte do lednice.

poleva:
 140 ml smetany na šlehání
100g čokolády (ideální je zase s vysokým obsahem kakaa)

Nad párou ve smetaně rozpusťte čokoládu a až trochu vychladne nalijte na korpus s krémem a uhlaďte.

Pak dejte nejlépe přes noc do ledničky a ráno k snídani s kafíčkem nebo kakaem ... mňam ☺☺☺
Rozhodně je tahle dobrota kalorická bomba a tak po ní doporučuji alespoň malý výlet. Třeba na Levý Hradec. Vůbec jsem netušila, že máme takovou krásnou vyhlídku jenom pár minut autem, téměř za barákem. A bylo krásně slunečno ☺☺☺ 

Levý Hradec leží na území města Roztok, konkrétně v části zvané Žalov. Jedná se o první křesťanský kostel v Čechách, založený prvním historicky doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem v osmdesátých letech 9. století. Zaujímá významné místo v počátcích vytváření raně středověkého českého státu.

Z původního kostela z Bořivojovy doby se zachovaly pouze základy rotundy pod podlahou dnešního kostela.
Kostel byl pak v gotické a renesanční době několikrát rozšiřován a upravován.


Přeji krásné, slunečné dny. 
Pokud se pustíte do cheesecaku, ať Vám chutná ☺☺☺


Žádné komentáře:

Okomentovat